Науковці УкрНДІЛГА підтвердили лідерські позиції на IUFRO

 

УкрНДІЛГА є членом IUFRO, а науковці інституту активно долучилися до роботи конгресу. Безпосередню участь у конгресі приймали Павло Кравець, Катерина Давиденко та Сергій Сидоренко.        

 

 

Збереження біорізноманіття флори в Україні

 

Заходи з інтенсифікації росту сіянців дуба звичайного в ДП «Харківська ЛНДС»

У червні науковці та працівники ДП «Харківська ЛНДС», а також співробітники відділу лісовідновлення та захисного лісорозведення УкрНДІЛГА провели досліди з підживлення сіянців дуба звичайного із закритою кореневою системою з метою інтенсифікації їх росту.

Сіянці вирощують на теплично-розсадницькому відділенні Південного лісництва ДП «Харківська ЛНДС» у контейнерах із агроволокна в умовах відкритого ґрунту в дерев’яних коробах.

Досвід Німеччини щодо розмінування територій і знешкодження вибухонебезпечних предметів

Україна наразі визнана найбільш забрудненою вибухонебезпечними предметами країною. На розмінування і перетворення вибухонебезпечних територій на безпечні підуть десятиліття. Різні країни світу намагаються допомогти в цьому і діляться власним набутим досвідом. Так, на території Німеччини після Другої світової війни і виводу радянських військ все ще залишилися небезпечні території (полігони в тому числі) з різними вибухонебезпечними предметами.

Уряд зобов’язав 100% лісокористувачів здійснювати фотофіксацію завантаженої деревини

 

Фотофіксація деревини при транспортуванні тепер обов’язкова для всіх лісокористувачів: на сьогоднішньому засіданні Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну Постанову.

Ці зміни дуже важливі, адже вони є дієвим інструментом протидії незаконним рубкам та сірому ринку деревини, а також є продовженням процесу цифровізації лісової галузі.

Заходи щодо охорони лісів від пожеж

На виконання вимог наказу Державного агентства лісових ресурсів України № 26 від 20.02.2024 «Про підсумки пожежонебезпечного періоду 2023 року та завдання на 2024 рік» й листа Держлісагентства  «Щодо протоколу Державної комісії ТЕБ та НС», а  також протоколу чергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій № 1 від 13.03.2024  щодо виконання пунктів 1, 3, 4, 7 першого розділу протокольного рішення, з метою забезпечення належної охорони лісів від пожеж, запобігання виникненню осередків загорання, своєчасного виявлення та оперативної локалі

Уряд прийняв важливе рішення, яке суттєво вплине на ведення лісового господарства в Україні

Днями Кабінет Міністрів України ухвалив вкрай важливий, базовий для лісової галузі документ - постанову «Деякі питання ведення лісового господарства у період дії правового режиму воєнного стану та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 р. № 724», якою унормував питання так званих «військових рубок»: тепер такі рубки проводитимуться за зверненням військових адміністрацій за чітко визначеною процедурою.

У Полтавській та Харківській областях заборонено відвідувати ліси!

 

На територіях областей зберігається надзвичайний рівень пожежної небезпеки.

У 90% випадків лісові пожежі виникають з вини населення.

Посуха, сильні вітри, а ще ворожі обстріли, які не припиняються на Харківщині, додають ще більшої загрози для лісів.

В умовах 5 класу пожежної небезпеки категорично заборонено відвідувати ліси!

Не порушуйте правила пожежної поведінки та пам'ятайте про відповідальність за підпал лісів.

Через обстріли та детонацію боєприпасів, відвідування лісових масивів може бути ще й небезпечним для життя!

Вийшов з друку навчальний посібник «Шкідники і збудники хвороб деревних декоративних рослин» (частина 2)

 

Вийшов із друку навчальний посібник «Шкідники і збудники хвороб деревних декоративних рослин» (частина 2), підготовлений у співпраці науковцями УкрНДІЛГА та НУБіП України. 

 

 

Семінар-навчання з фахівцями ДП «Ліси України» з питань захисту лісу

 

Останніми роками зареєстровано збільшення площ осередків шкідливих комах і збудників хвороб лісу. Це пов’язано зі зміною клімату, військовими діями та обстрілами значної площі лісів нашої країни, а також із певними недоліками нормативних документів стосовно «сезону тиші» та проведення ОВД, зміною структури галузі. Тому Відділом охорони і захисту лісів Департаменту лісового господарства ДП «Ліси України» започатковано серію семінарів-навчань фахівців філій і офісів із запрошенням науковців і досвідчених представників виробництва.

Страницы

Подписка на ДП "Харківська лісова науково-дослідна станція" RSS