Догляд за лісовими культурами по ДП  «Харківська лісова науково-дослідна станція»

Image: 

  Замало лише посадити ліс. Впродовж перших років після посадки та доповнення  лісових культур лісівники дбають про молоді насадження, - створюють сприятливі умови для їх росту та розвитку, знищують бур’яни, трав’янисту рослинність та поросль малоцінних порід

Основна мета – створення сприятливих умов для їх росту і розвитку, скорочення терміну зімкнення і переведення лісових культур у вкриті лісом землі. Догляди сприяють поліпшенню водного режиму, а також режиму живлення і освітлення лісових культур.

Кількість, тривалість та строки доглядів залежать від багатьох умов: лісорослинної зони, типу умов місцезростання, способу обробітку грунту, методів і способів створення лісових культур, погодньо-кліматичних умов і т. ін. Ручний догляд найбільш затратний, бо передбачає якісне розпушування ґрунту, прополювання бур’янів та обкошування, а от рубки догляду в не зімкнутих лісових культурах , як правило,  проводиться в перші роки вирощування лісових культур тракторами в агрегаті з культиватором КЛБ-1,7 або РКР-1,5

Нашим підприємством проводяться такі види догляду за лісовими культурами як прополювання, догляд за культурами мотокущорізом, трактором МТЗ в агрегаті з РКР-1,5.
 На сьогоднішній день підприємством вже розпочато догляди за лісовими культурами саме прополювання ,проведено їх на площі 10,1 га у першому півріччі та заплановано на друге піврічна 10 га.Рубки догляду в незімкнутих лісових культурах проведені на площі 11,7 га , мотокущорізом на площі 1,6 га та РКР-1,5 на площі 10,1 га.  Приємно відзначити в даному напрямку Дергачівське  лісництво. Завдяки ефективній та злагодженій роботі працівників піврічний план по догляду за насадженнями виконано на 101%, загальною площею 10,1 га.